Cime 2 kvartál 2024

Silničáři letos opraví most na silnici I/2 v Doubravčanech na Kolínsku

Zásmuky (Kolínsko) 30. ledna (ČTK) - Silničáři opraví most na silnici I/2 v části Doubravčany v Zásmukách na Kolínsku. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) vybírá ze čtyř nabídek, nejnižší cena je 17,72 milionu korun bez DPH. Práce na opravě mostu přes Vavřinecký potok by měly začít v první polovině roku, potrvají 120 dnů. Demolice a stavební práce si vyžádají úplnou uzavírku úseku, řidičům bude sloužit provizorní silnice s kyvadlově řízeným provozem. ČTK o tom dnes informoval Martin Buček z ŘSD.

Podle Bučka je nevyhovující nosnost mostu. "Netěsné dilatační závěry a nefunkční izolační systém způsobují zatékání do nosné konstrukce a dále na úložné prahy obou opěr," uvedl.

Stavbaři odstraní vrstvy silnice, demontují příslušenství mostu, odbourají jeho křídla a další části, nosnou konstrukci nahradí nová z předpjatého betonu.

Provoz v době prací bude omezený a řízený světelnou signalizací. "Bude převeden na jednopruhovou provizorní komunikaci šířky čtyři metry a délky přibližně 108 metrů. Její součástí bude mostní provizorium délky 45 metrů," doplnil Buček.