husqvarna

Silničáři kvůli opravě silnice I/55 v Napajedlech uzavřeli odbočku na Žlutavu

Napajedla (Zlínsko) 3. května (ČTK) - Silničáři dnes v souvislosti s pokračující opravou silnice I/55 v Napajedlech na Zlínsku uzavřeli odbočku na Žlutavu a Halenkovice. Neprůjezdná by měla být do pondělí 9. května, sdělila dnes ČTK mluvčí Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) Lucie Trubelíková. Náklady podle ní přesahují 9,4 milionu korun bez DPH.

Práce na silnici I/55 mezi odbočkou na Žlutavu po konec areálu Fatra ve směru na Spytihněv zahájilo ŘSD v pondělí 25. dubna. Neměly by trvat déle než tři týdny. "Oprava silnice I/55 v Napajedlech u Fatry se dnes posunula do další etapy, kdy bylo nutné uzavřít odbočku na Žlutavu a Halenkovice. Ta bude dle předpokladu uzavřena do pondělí 9. května," uvedla Trubelíková. Řidiči podle ní mohou využívat objízdnou trasu přes Bělov nebo Spytihněv.

Za několik dní by měla skončit oprava dálničního přivaděče D55 v Otrokovicích na Zlínsku. Úsek v délce zhruba 700 metrů z Otrokovic k exitu 30 je uzavřený od 25. května. Silničáři avizovali, že uzavírka potrvá 14 dní. Sjezd a vjezd na dálnici D55 je nyní možný až na exitu 32.

Na Uherskohradišťsku nyní ŘSD rekonstruuje silnici I/55 v Kunovicích a silnici I/50 v Uherském Brodě a u Buchlovic. Aktuálně stavbaři pracují také na silnici I/49 ve Zlíně-Přílukách, kde vzniká nové napojení průmyslové zóny. Na Vsetínsku zajišťují svah proti sesuvu na silnici I/57 u Lidečka a silnici I/49 u Prlova, opravují i most přes potok Sovík na silnici I/35 v Dolní Bečvě.