Mercedes

Silničáři kvůli havarijnímu stavu uzavřeli most a silnici v Břežanském údolí

Dolní Břežany (u Prahy) 7. března (ČTK) - Silničáři dnes kvůli havarijnímu stavu uzavřeli most a část silnice v Břežanském údolí, která vede z Dolních Břežan na pražskou Zbraslav. Most je podemletý a hrozí pád opěrné zdi a utržení silnice. Řidiči tak musejí jezdit po objížďce přes Ohrobec, Zvoli a Vrané nad Vltavou, řekla ČTK mluvčí krajské správy a údržby silnic Petra Kučerová.

Silnice II/101 přes Břežanské údolí kopíruje trasu Pražského okruhu, motoristé ji proto často využívají. Stav mostu se však podle Kučerové stále zhoršuje a neumožňuje dopravu ani v omezeném rozsahu. "Musíme provést nutnou opravu mostu a cca 400 metrů opěrných zdí a sanaci skalního masivu, se kterou začneme ihned. V současné době připravujeme celkovou rekonstrukci úseku silnice II/101, nicméně aktuální stav mostu si vyžádal okamžité řešení," uvedla Kučerová.

Silničáři původně počítali s rekonstrukcí v srpnu v návaznosti na opravy Barrandovského mostu, respektive po jejich první etapě. Mimořádná prohlídka ale nedovolila udržet další provoz ani v omezeném rozsahu, podle Kučerové by nebyl bezpečný. Řidiči podle ní navíc překračovali povolené zatížení mostu. "Abychom předešli ohrožení životů či zdraví nebo dalším škodám v důsledku hrozící havárie, musíme bez zbytečného odkladu vyloučit veškerou dopravu z mostu," uvedla Kučerová.

Dnes proto cestáři požádali Městský úřad v Černošicích o uzavření mostu a silnice, podle mluvčí jde o standardní postup v případě havárie. "Prozatímní objízdná trasa v současné době povede z Dolních Břežan na Ohrobec, přes Zvoli, Vrané nad Vltavou, Zbraslav. Vzhledem k tomu, že tato trasa není pro převedení dopravy ideální, hledáme vhodnější řešení," dodala mluvčí.