Komatsu potřebu bagr

Silničáři chystají opravu tří úseků silnice I/49 na Zlínsku, práce omezí dopravu

Zlín (ČTK) - Silničáři připravují opravu tří úseků silnice I/49 na Zlínsku. V červnu zahájí práce mezi Lípou a Zádveřicemi-Rakovou. Na letní prázdniny chystají její opravu v centru Zlína, na letošek plánují i práce na rozhraní Otrokovic a Zlína-Malenovic, uvedla na webu Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) mluvčí společnosti Lucie Trubelíková. Silnice I/49 vede z Otrokovic přes Zlín, Vizovice na Zlínsku a Horní Lideč na Vsetínsku na Slovensko, kde se napojuje na tamní dálnici D1.

Zahájení opravy mezi Lípou a Zádveřicemi-Rakovou předpokládá ŘSD v červnu. Pracovat se bude od křižovatky se silnicí směřující do Slušovic na Zlínsku po zádveřický motorest. "Provoz bude veden kyvadlově a řízen semafory. Dokončení plánujeme v polovině letních prázdnin," uvedla mluvčí.

V období letních prázdnin, kdy je intenzita provozu nižší, plánuje ŘSD opravu silnice I/49 v centru krajského města, a to v úseku od odbočky do Antonínovy ulice po křižovatku s ulicí Osvoboditelů. "Termín začátku prací a související dopravní omezení upřesníme," uvedla Trubelíková.

Další částí silnice I/49, kterou se letos ŘSD chystá opravit, je úsek od výjezdu z Otrokovic-Kvítkovic, konkrétně od semaforů před sjezdovou a nájezdovou rampou na dálnici D55, za nákupní centrum Centro Zlín. "Jako první přijde na řadu směr do Zlína," uvedla mluvčí a dodala, že o termínu zahájení prací a o dopravním omezení bude ŘSD řidiče včas informovat.

Na silnicích první třídy ve Zlínském kraji nyní pokračuje ŘSD v opravách sedmi úseků. Do konce května by měly být hotové práce na silnici I/49 ve Zlíně-Přílukách, kde vzniklo nové napojení průmyslové zóny. Ve stejném termínu by měla skončit přestavba mostu na silnici I/35 v Dolní Bečvě na Vsetínsku. V létě plánuje ŘSD dokončení rekonstrukce mostu na silnici I/57 u Valašských Klobouk na Zlínsku a zajištění svahu proti sesuvu na téže silnici u Lidečka na Vsetínsku.

Nejpozději v červenci by měli stavbaři ukončit opravu mostu na silnici I/55 v Hulíně na Kroměřížsku a mostu a silnice I/55 u Kunovic na Uherskohradišťsku. Do roku 2024 potrvá přestavba frekventované mimoúrovňové křižovatky silnic I/57 a I/69 ve Vsetíně. Všechna tato místa jsou s omezením průjezdná.