Komatsu potřebu bagr

SFG spustila realitní fond na skupování problémových projektů

Praha 19. února (ČTK) - Finanční skupina SFG Holding spustila nový realitní fond na skupování developerských projektů a nemovitostí, které se kvůli krizi a s tím související změně podmínek bankovního financování dostaly do potíží. Velikost fondu může být až miliarda korun, od klientů má SFG přislíbeno již 500 milionů. Skupina o tom dnes ČTK informovala v tiskobvé zprávě.

"Nechceme být supi, kteří krouží nad těmi, kteří se dostali do potíží. Sami v rámci SFG máme několik developerských projektů a také dlouhodobě pomáháme řadě developerů zajišťovat bankovní financování. Vidíme tak, že na trhu to je nyní extrémně těžké. Banky jsou opatrné, a proto i velmi nadějné, kvalitní a hezké projekty nedostanou financování," uvedl ředitel společnosti Michal Dědek.

Už nyní je podle něj patrné, že pro řadu firem je prodej nedokončených projektů jediným řešením a často také vysvobozením. "Náš nový fond je tak pro ně cesta, jak zmírnit dopady pandemie na jejich byznys. Díky nám tyto projekty nebudou ležet ladem, protože je dokončíme," doplnil Dědek.

Vstup do fondu je možný pro investory, kteří složí alespoň 25 milionů korun. Velikost fondu bude následně ve výsledku ovlivněná dalším vývojem trhu. Pokud by ale fond nezískal zajímavé projekty, nebude nabírat další investice. Dědek ovšem počítá s tím, že minimálně již nasmlouvaných 500 milionů korun se podaří investovat. On sám do fondu vložil 45 milionů Kč.

SFG Holding vznikl v roce 2019 sloučením dvou samostatných společností Success Group a Finin Group, za nimiž stojí jejich zakladatelé Tereza Kouklová a Michal Dědek. Holding se věnuje odbornému poradenství a financování jednotlivců i firem, realitním službám, projektovému řízení a investicím do developmentu, nemovitostí a startupů.