Cime 2 kvartál 2024

Seznam Zprávy: Haly v Nošovicích a Mošnově koupí Exeter Property Group z USA

Ostrava 26. listopadu (ČTK) - Americká realitní firma Exeter Property Group koupí projekty skladových a výrobních hal v Nošovicích a Ostravě-Mošnově. Komplexy dosud spoluvlastnil fond ze skupiny J&T, americká společnost se ale na jejich postupném převzetí dohodla s developerem Concens Investments. Informuje o tom server Seznam Zprávy. Cenu žádná ze společností neuvedla, podle serveru ale bude nejméně v řádu miliard korun.

Pro americkou firmu, která spravuje aktiva v hodnotě deseti miliard dolarů, je to první investice v Česku. Smlouvy podepsaly obě strany už ve druhém čtvrtletí. "Prodej jednotlivých hal by se měl realizovat postupně v několika fázích během následujících dvanácti měsíců v návaznosti na jejich postupnou dostavbu a obsazení nájemci," napsala v září na svém webu společnost J&T. Jméno kupce neuvedla. Podle serveru ale tuto informaci zveřejnila v říjnu v případě Nošovic konzultantská firma BNP Paribas Real Estate.

V areálu Ostrava Airport Multimodal Park v Mošnově na Novojičínsku byla první hala dokončená v roce 2019. Letos v září tam začala stavba terminálu kombinované dopravy za 750 milionů korun. Areál, který se rozkládá na ploše 52 hektarů, bude po dokončení kromě terminálu zahrnovat více než 234.000 metrů čtverečních skladových, výrobních a kancelářských ploch.

Exeter Property Group letos koupila mimo jiné osm logistických hal v Polsku. Společnost je součástí investičního uskupení EQT.