Cime 2 kvartál 2024

Severní spoj na dálnici D1 v Ostravě čeká rekonstrukce za 95 milionů

Ostrava (ČTK) - Severní spoj ostravské části dálnice D1 čeká rozsáhlá rekonstrukce. Kvůli opravě tak bude téměř čtyři měsíce neprůjezdný. Kromě opravy vozovky se budou renovovat také mosty, protihlukové stěny nebo svodidla. Novinářům to dnes sdělila mluvčí kraje Nikola Birklenová.

Severní spoj v centru Ostravy napojuje Mariánskohorskou ulici na dálnici D1. Oprava bude stát zhruba 95 milionů korun a kraj na ni získal dotaci z Evropského fondu pro regionální rozvoj. "Na důležitém Severním spoji v centru Ostravy je nutné vyřešit opotřebení asfaltových vrstev, prodloužit životnost mostních konstrukcí, vyměnit výplně protihlukových stěn i část svodidla," uvedl náměstek hejtmana pro finance, investice a majetek Jaroslav Kania (ANO).

Rekonstruovat se bude úsek od mostu přes řeku Odru až po okružní křižovatku nad ulicí Mariánskohorská včetně napojovacích ramp. Oprava je naplánovaná od 3. července do 1. prosince a je rozdělená do tří etap.

"Během prvních dvou etap bude Severní spoj úplně neprůjezdný, později, od začátku října, kdy začne poslední etapa prací, bude možné používat levou část silnice, takže se auta dostanou z Mariánskohorské na dálnici. Po dobu rekonstrukce se budou postupně uzavírat i část Mariánskohorské čtyřproudové silnice, tento úsek řidiči objedou po rampách mimoúrovňové okružní křižovatky, ty pak budou později uzavřeny kvůli pracím na horní části mostů. Věřím, že tato rekonstrukce nezpůsobí nějaké větší potíže, prosíme řidiče o trpělivost," doplnil náměstek hejtmana pro dopravu Radek Podstawka (ANO).