husqvarna

Semperflex Optimit chce v Odrách stavět první uhlíkově neutrální výrobu hadic

Odry (Novojičínsko) 10. října (ČTK) - Společnost Semperflex Optimit z Oder na Novojičínsku, která patří mezi největší světové výrobce průmyslových a hydraulických hadic, chystá vybudování další výrobní haly. Má být první uhlíkově neutrální výrobou hydraulických hadic na světě. Firma by díky tomu měla zaměstnat dalších 100 lidí. V tiskové zprávě to dnes ČTK za Semperflex Optimit sdělila Tereza Špirková. Investice má mít hodnotu až tří miliard korun.

"Nové pracoviště bude vysoce automatizované, což zvýší celkovou produktivitu práce, stabilitu procesů a zajistí konzistentní kvalitu výrobků. Díky nové investici podnik vyrobí od roku 2025 dalších 32 milionů metrů hydraulických hadic ročně," uvedla firma.

Aktuálně má společnost instalovanou kapacitu 100 milionů metrů hadic ročně a má více než 900 zaměstnanců. V loňském roce své tržby zvýšila o 688,3 milionu na 3,76 miliardy korun a čistý zisk jí vzrostl meziročně o 113,7 milionu na 465,7 milionu korun. Semperflex Optimit patří do rakouské skupiny Semperit.

Od roku 1998 firma investovala do svého růstu více než 3,5 miliardy korun. Několikrát zvýšila kapacitu výroby, v roce 2017 otevřela třetí a v roce 2018 čtvrtou výrobní halu. Rozšířila i sklad hotových výrobků.