Komatsu potřebu bagr

Se šestitýdenním zpožděním začne 23. října oprava silnice I/52 v Mikulově

Mikulov (Břeclavsko) 13. října (ČTK) - Se šestitýdenním zpožděním začne příští sobotu 23. října oprava mezinárodní silnice I/52 na průtahu Mikulovem na Břeclavsku. Práce potrvají do 3. listopadu a do té doby budou řidiči jedním směrem jezdit po opravované silnici, v opačném směru po objížďce ulicemi Mikulova, uvedlo dnes Ředitelství silnic a dálnic na twitterovém účtu.

Silničáři po dohodě se stavební firmou opravu odsunuli opravu protože, firma neměla kapacitu a hrozilo prodloužení stavby. Jedná se o frekventovaný úsek, po kterém jezdí mezinárodní doprava mezi Českem a Rakouskem a slouží i jako tranzit pro kamiony.

Opravovat se bude krátký úsek od kruhového objezdu u Billy ke křižovatce se silnicí na Břeclav. Pracovat se má v pruhu ve směru na Brno, proto bude průjezd směrem do Rakouska bez omezení. V opačném směru řidiči pojedou po objízdné trase ulicemi Brněnská, 22. dubna, Vídeňská, Komenského a Valtická, tedy po starém městském průtahu.

Řadu let se hovoří o stavbě obchvatu Mikulova, který měl být prvním novým úsekem dálnice D52, ale kvůli letitým soudním sporům mezi státem a odpůrci stavby zatím stále není zřejmé, kdy se bude stavět.