husqvarna

SD připravuje rozšíření odpočívky na D8 u Klíčan u Prahy, začalo územní řízení

Klíčany (u Prahy) 14. ledna (ČTK) - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) připravuje rozšíření odpočívky na 3. kilometru dálnice D8 u Klíčan u Prahy. Středočeský krajský úřad tento týden zahájil územní řízení, které předchází stavebnímu povolení. Úpravy by mohly začít v roce 2024. Projekt také počítá s budoucím rozšířením dálnice na tři pruhy v každém směru, informoval dnes v tiskové zprávě Martin Buček z týmu komunikace ŘSD.

Zpevněná plocha odpočívky vzroste z 4120 čtverečních metrů na více než 22.000 čtverečních metrů. Pro osobní auta zde bude 57 míst plus čtyři místa pro auta lidí s handicapem. Pro nákladní auta zde bude 60 stání, další vzniknou též pro karavany a motocykly. "V rámci odpočívky bude zachována stávající čerpací stanice pohonných hmot včetně přilehlého zařízení," doplnil Buček.

Přibude nová dešťová kanalizace a nádrž pro zadržování srážek, bude nutné přeložit vedení vysokého napětí i postavit novou trafostanici a vedení nízkého napětí pro toalety a osvětlení. "Z objektů zařízení pro provozní informace a telematiku lze zmínit kamerový přehledový systémem se čtyřmi otočnými kamerami a systém obsazenosti odpočívky, který umožní navádění na volné parkovací kapacity kamionů prostřednictvím proměnných značek," dodal Buček.

Podél dálnice vznikne nová, více než 250 metrů dlouhá zeď ze svařované konstrukce vyplněná kameny. Přibudou též lavičky, stoly, odpadkové koše i zeleň.