SCHÜTT, BUM, PRÁSK! SCHÜTTFLIX PŘICHÁZÍ DO ČESKÉ REPUBLIKY!

Digitální platforma pro sypké materiály Schüttflix přichází na český trh:

•​ Schüttflix zdigitalizoval objednávku & dodání sypkých materiálů prostřednictvím on-line aplikace a zprůhlednil trh;

• ​sypké hmoty objednáte na stavbu jednoduše, levně a rychle;

•​ Martin Hovora se stal jednatelem Schuettflix Česká republika s.r.o. a jeho cílem je nastartovat digitalizaci trhu se sypkými materiály.

Praha, 1.07.2022 - Německý start-up Schüttflix vstupuje na český trh: digitální objednání štěrku, písku a kameniva a jejich snadné doručení bude odsýpat i v České republice. V druhé polovině roku bude možné objednávky sypkého materiálu vyřídit v on-line aplikaci – od porovnání cen až po přípravu nabídek a vyúčtování. Z nákladů na přepravu a materiál vypočte aplikace optimální částku a okamžitě zobrazí, kdo je včas schopen dodat požadované množství – a za jakou cenu. V aplikaci stačí jednoduše zadat, kde, kdy a v kolik hodin má být materiál složen. Schüttflix garantuje včasné dodání (včetně sledování průběhu zakázky) a vyložení přesně na daném místě. A další dobrá zpráva zejména pro poskytovatele materiálu a přepravce: jejich škvára bude vyplacena v jednotkách dnů přímo společností Schüttflix. Garantováno. Bez čekání. Bez vystavování faktur. Klidně i s fotkou dodaného materiálu na místě vykládky on-line.

Schüttflix zve poskytovatele sypkých materiálů a přepravce k registraci na platformě Schüttflix (https://schuettflix.com/cz/cs/register). Objednávky budou vyřizovány výhradně přes aplikaci Schüttflix pro chytré mobily i PC, a ta je zdarma pro všechny účastníky trhu. Stačí čapnout zakázku.

Martin Hovora řídí rozvoj Schüttflix na českém trhu. „Jsem velmi rád, že Martin je s námi na palubě a řídí náš růst pro stavby v Česku. Už dříve jasně prokázal, že má přímý tah na bránu,“ okomentoval Christian Hülsewig, zakladatel a generální ředitel společnosti Schüttflix.

„České stavebnictví je silné a inovativní, poradí si s rostoucím objemem staveb, a v jiných oblastech už ukázalo, že dokáže využít výhody digitalizace. To jsou prima podmínky pro náš růst. Do konce roku chceme etablovat Schüttflix jako přední logistickou digitální platformu v Česku a dlouhodobě se podílet na digitalizace branže,“ vyjasňuje Martin Hovora své cíle pro nejbližší měsíce.

„I ve stavebnictví v Česku je obrovský tlak na náklady, důležitá je i udržitelnost. Obě tyto oblasti jsou pro firmu rozhodně důležité a zlepšíme je,“ vysvětluje expanzi do Česka Hülsewig. „Optimálně jsme propojili všechny hráče v hodnotovém řetězci sypkých materiálů a zjednodušili nákupní proces. Poskytovatelům a odběratelům sypkých materiálů to uspoří spoustu času a peněz. A tento model navíc prostě umožňuje přepravcům získat nové zakázky – jednoduše.“

Na domácím německém trhu tuto platformu využívá více než 9 000 zákazníků a partnerů. Od jejího spuštění v roce 2018 bylo jejím prostřednictvím zobchodováno téměř 5 milionů tun materiálu. S rychlým růstem o 300 % mezi roky 2020 a 2021 je Schüttflix jedním z nejúspěšnějších evropských start-upů ve stavebnictví a tento úspěch je základem pro jeho mezinárodní expanzi. Česká republika, Polsko a Rakousko jsou trhy, které se Schüttflix rozhodl dobýt po etablování se                          v Německu. Složité papírování a komplikované procesy zahltily stavebnictví na středoevropských trzích – a to se teď díky Schüttflix změní.

O společnosti Schüttflix – digitální on-line logistická platforma pro stavebnictví

Schüttflix je první digitální logistická platforma pro stavebnictví, která propojuje podnikatele ve stavebnictví, dodavatele sypkých stavebních materiálů (jako jsou písek, štěrk, drcený nebo štípaný kámen) a přepravce prostřednictvím jednoduché a intuitivní aplikace. Podnikateli stačí porovnat ceny a objednat sypké hmoty na pár kliknutí v aplikaci – přímo i s přepravou. To ušetří dodavatelům a příjemcům materiálů spoustu času a peněz a umožňuje dodavatelům                          a přepravcům rozšiřovat řady svých zákazníků. Schüttflix umožňuje spolupracujícím přepravním společnostem optimalizovat jejich trasy a redukovat počet prázdných jízd, a tak přispívá k cílům v oblasti životního prostředí a udržitelného rozvoje. Kromě toho Schüttflix pomáhá stavebním firmám optimalizovat a digitalizovat jejich procesy díky datům nutným pro analýzu elektronických dokumentů v reálném čase (faktury, dodací listy, vážní lístky).

Společnost byla založena v Německu v roce 2018 a v roce 2021 vygenerovala tržby ve výši 50 milionů EUR a v současností má na své platformě více než 9 000 zákazníků a partnerů. V roce 2022 Schüttflix expanduje do České republiky, Polska                            a Rakouska. První objednávky budou realizovány přímo v mobilní aplikaci v průběhu letošního roku. Platforma a aplikace Schüttflix budou k dispozici všem účastníkům trhu zdarma.

Schüttflix | Aplikace pro sypké materiály, přepravu a likvidaci odpadů (schuettflix.com)