Mercedes

SCHNEIDER ELECTRIC PŘEDSTAVUJE NOVOU UNICU – ŘADU NÁDHERNÝCH VYPÍNAČŮ A ZÁSUVEK S MNOHA FUNKCEMI

Jste perfekcionisté a snili jste o tom, že by měl být váš interiér dotažen do úplného detailu? Bránil vám v tom jen omezený výběr v obchodech, takže jste nemohli najít ideální barvu rámečku, popřípadě zajímavý materiál klapky vypínače? Nová Unica od Schneider Electric na tyto potřeby odpovídá. Na trh uvádí vypínače celé řady barev a různých materiálů včetně přírodních, jako jsou dřevo, sklo či kov. Klapky a rámečky jde navzájem různě kombinovat, navíc jsou kompatibilní i se starší řadou Unica. Na designera si můžete zahrát třeba na webu www.vypinac.cz, kde si zvolíte kombinaci právě pro váš interiér. Nová Unica však přináší i zásuvky s celou řadou moderních funkcí – rychle nabijí mobil, posvítí díky USB lampičce nebo zesílí wifi signál po celém domě.

Zákazníci jsou při výběru vypínačů i zásuvek čím dál náročnější. „Moderní design dávno nestačí, lidé chtějí pohodlně obsluhovat svou domácnost a rychle si nabít mobil. Řada Nová Unica proto obsahuje množství užitečných funkcí, ať se jedná o skrytou silovou zásuvku s USB nabíječkou, USB rychlonabíječky s výkonem až 65 W, wifi repeater, žaluziový spínač bez blokovaných tlačítek pro nejmodernější chytré žaluzie a rolety či Bluetooth audio modul s reproduktory pro ozvučení domácnosti. Nová Unica vytvoří uživatelsky přívětivý a modernizovaný prostor z každého interiéru,“ vysvětluje Robert Šimčík, produktový manažer Schneider Electric. Zajímavým prvkem pro zvýšení komfortu v domácnosti jsou i otočné LED stmívače, kterými můžete pomocí přídavných tlačítek stmívat světlo z více míst najednou.

Nezanedbatelné finanční úspory přinesou domácnostem i komerčním budovám LED detektory pohybu pro automatické zhasínání světel. Ty zajistí, že jakmile osoba daný prostor opustí, světla se okamžitě vypnou, což šetří náklady. Časový rozsah lze nastavit v rozmezí od 1 sekundy do 30 minut.

ŠIROKÉ SPEKTRUM MATERIÁLŮ A BAREV, NAVÍC I ANTIBAKTERIÁLNÍ ÚPRAVA

Čtyři barevné varianty přístrojů (bílá, béžová, hliníková a trendy antracitová) můžete kombinovat s jakýmkoliv krycím rámečkem Nové Unicy nebo i Unicy původní. Vzniká tak obrovský prostor pro personalizaci a přizpůsobení danému interiéru. K dispozici je celá řada barev krycích rámečků v řadách Unica Studio, Unica Studio Color, Unica Studio Outline, Unica Studio Metal, Unica Pure a Unica Pro. Krycí rámečky v nejvyšší řadě Unica Pure jsou pak vyrobeny z přírodních materiálů jako jsou dřevo, břidlice, sklo, pryž či kov.

Vyhlédli jste si u předchozí řady Unica skvělý rámeček, ale nová zásuvka vás zaujala moderní funkcí? „Kombinace není žádný problém, krycí rámečky jsou 100% kompatibilní s novými produkty,“ ujišťuje Robert Šimčík.

Nemocnice, školy či provozy, které kladou zvýšené nároky na hygienu, mohou využít antibakteriální úpravu. Krycí rámečky Unica Pro a všechny vnější povrchy přístrojů jsou vyrobeny z antibakteriálního materiálu obohaceného o ionty stříbra. V tomto standardu jsou k dispozici nejen vypínače, ale i univerzální stmívač LED, ovládač rolet a žaluzií, tlačítko s popisovým polem a samozřejmě zásuvky.

POTĚŠÍ SNADNÁ INSTALACE I PŘÍZNIVÁ CENA

U produktů je kladen důraz na jednoduchou instalaci, navazují totiž na ověřený modulární systém, který umožňuje kombinovat různé funkce. Mechanismy řady Nová Unica jsou uzpůsobeny pro přímou montáž do kabelových úložných systémů 45x45 Unica System+ a Optiline 45 od Schneider Electric i do systémů od jiných výrobců. Lze je tak jednoduše zacvaknout do vybraných systémů jako jsou podlahové krabice, parapetní kanály, centrální jednotky nebo sloupy a sloupky. Inženýři navíc vylepšili i uchycení mechanismu v těchto systémech. Rychlost instalace odborníci ocení především u komerčních objektů či nemocnic, kde je třeba nasadit velké množství produktů. Celý projekt tak lze vybavit jedním sortimentem.

Ačkoliv náklady na výrobu i materiál prudce rostou, cena produktů z řady Nová Unica je zatím neměnná. „Rozhodli jsme se pro zaváděcí cenu, která je stejná jako u předchozích oblíbených výrobků ze sérií Unica z loňského roku. Tato politika je velmi vstřícná jak vůči našim partnerům z řad velkých odběratelů a elektrikářů, tak i pro konečného zákazníka,“ vysvětluje Šimčík.

NAVÍC JE I EKOLOGICKÁ!

Udržitelnost je důležitá jak pro Schneider Electric, tak i pro celou řadu klientů. Nová Unica obdržela prestižní ekologické ocenění, Cradle to Cradle Certified. Mezinárodní institut Cradle to Cradle prosazuje filozofii, podle níž se jakékoliv suroviny po skončení životního cyklu nevyhazují, ale znovu se používají po neomezenou dobu. Slouží tedy jako "potrava" pro další výrobky. Všechny produkty jsou opětovně použitelné nebo recyklovatelné, samozřejmostí je i absence škodlivých chemických látek. Vypínače a zásuvky Nová Unica tak dokonale odpovídají na všechny náročné požadavky, doladí váš interiér, vydrží dlouhá léta, pomohou ochránit vaše zdraví, a navíc nezatěžují životní prostředí.