Cime 2 kvartál 2024

S dokončením přestavby bývalého domu vojenské správy počítá Kroměříž na jaře

Kroměříž 9. listopadu (ČTK) - S dokončením přestavby bývalého domu vojenské správy počítá kroměřížská radnice na jaře příštího roku. V budově vznikne 29 bytů, uvedl v dnešní tiskové zprávě mluvčí radnice Jan Vondrášek. V přízemí objektu bude sídlit městská policie, která se do Havlíčkovy ulice přestěhuje z Velkého náměstí.

Podpora bydlení patří podle starosty Tomáše Opatrného (ANO) mezi priority nové koalice. "Budeme muset rozhodnout, komu budou byty přiděleny. Kromě mladých rodin a seniorů se ještě nabízí možnost nabídnout některé byty profesím, které ve městě citelně chybí, například lékařům," uvedl Opatrný.

Byty budou ve druhém až pátém nadzemním podlaží objektu. Osmnáct z nich bude o výměře 1+kk, sedm bytů bude 2+kk a zbylé čtyři o výměře 3+kk. Podle projektové manažerky radnice Lucie Dusíkové je dokončena hrubá stavba, dokončuje se oprava střechy a pokračují práce na zateplení objektu a fasádě. "Uvnitř budovy už dělníci budují nové podlahy a omítky a v budoucích bytech už pracují také elektrikáři a instalatéři," doplnila Dusíková.

Součástí projektu Bytový dům Havlíčkova 1 v Kroměříži je i přístavba nové stanice městské policie, která je již propojena s rekonstruovanou částí přízemí mostkem. "V přístavbě budou kanceláře, toalety a také se sem přesune krizová místnost, která se využívá při nenadálých událostech, jako jsou povodně či nedávná epidemie koronaviru," uvedl Vondrášek.

Stavbaři začali budovu bývalé vojenské správy přestavovat loni v srpnu. Stavba by měla být dokončena do konce dubna 2023. Veřejnou zakázku získala společnost VW Wachal z Kroměříže. Náklady se pohybují kolem 130 milionů korun. Jde tedy o jednu z největších investic radnice za poslední léta. Město má na akci přislíbené dotace od Zlínského kraje a z evropských fondů zhruba za 38 milionů korun.