Komatsu potřebuju bagr

ŘSD zahajuje v Klatovech opravy dvou státních silnic za desítky milionů Kč

Klatovy 28. března (ČTK) - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) zahájí v pátek opravu Domažlické ulice v Klatovech, potrvá čtyři měsíce a přijde na více než 46 milionů Kč. Jde o kilometrový úsek frekventované silnice první třídy 22 ze Strakonic přes Klatovy do Domažlic. Na silnici budou celkové i částečné uzavírky. Úplná uzavírka obou směrů včetně křižovatky U Klatovského dvora bude od 25. dubna do 1. května a od 20. června do 15. července, provoz povede po objízdné trase. ČTK to dnes řekl mluvčí ŘSD Adam Koloušek. Ve stejný den začne druhá etapa opravy průtahu sousedními Štěpánovicemi na mezinárodní silnici I/27 Plzeň - Klatovy - Železná Ruda.

Na silnici I/22 dělníci vymění asfalt. "Křižovatka s ulicí Podhůrecká se změní na světelnou, starou lávku pro pěší nahradí nová a opraví se také chodníky a inženýrské sítě," uvedl Koloušek. Částečná uzavírka pravého pruhu ve směru z Klatov na Domažlice potrvá do 24. dubna.

Průtah Štěpánovicemi bude stát téměř 31 milionů korun a hotov má být v polovině června. "Obnoví se asfaltové souvrství v obci, sjednotí šířkového uspořádání silnice mezi obrubníky. Úpravou projdou také autobusové zálivy a chodníky," řekl mluvčí. Loni už tam stavbaři položili novou kanalizaci a vodovod v chodníku. Řidiči budou ve směru od Plzně do Klatov projíždět stavbou, v opačném směru po přes Točník a Vícenice.