Cime 3 kvartal 2024

ŘSD zahájilo výběrové řízení na stavbu D3 mezi Nažidly a Dolním Dvořištěm

České Budějovice (ČTK) - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) zahájilo výběrové řízení na zhotovitele stavby dálnice D3 v úseku mezi Nažidly a Dolním Dvořištěm na Českokrumlovsku. Předpokládaná hodnota zakázky činí 1,2 miliardy korun. Na twitteru o tom informoval ředitel ŘSD Radek Mátl.

Jde o více než tři kilometry dlouhý úsek, který spojí Nažidla se státní hranicí s Rakouskem. "Probíhá stavební řízení a dokončuje se majetkoprávní příprava. Zahájení stavby plánujeme v letošním čtvrtém čtvrtletí," uvedl Mátl.

ŘSD pracuje i na jiných úsecích stavby dálnice D3 ve směru z Českých Budějovic na hranici s Rakouskem. Loni v únoru začalo ŘSD stavět část dálnice D3 Třebonín - Kaplice za 1,87 miliardy Kč bez DPH. Úsek dlouhý 8,6 kilometru chce stát zprovoznit koncem roku 2024. Stavba navazuje na budovaný dálniční obchvat Českých Budějovic.

V provozu je teď 70 kilometrů dálnice D3, která má spojit Prahu s Českými Budějovicemi a rakouskými hranicemi. Měřit by měla 170 kilometrů. Celá D3 z Prahy k hranicím včetně středočeských částí by měla být hotová do roku 2030.