Komatsu potřebuju Bagr

ŘSD zahájilo výběrové řízení na přestavbu frekventované křižovatky ve Vsetíně

Vsetín 2. prosince (ČTK) – Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) zahájilo výběrové řízení na přestavbu vytížené křižovatky silnic I/57 a I/69 ve Vsetíně. Předpokládaná hodnota zakázky je 175,3 milionu korun. Stavba takzvané rampy Mostecká má pravomocné stavební povolení, její zahájení silničáři předpokládají na jaře příštího roku. V tiskové zprávě to dnes ČTK sdělila Lucie Trubelíková ze zlínského pracoviště ŘSD. Přestavba křižovatky by měla být hotová v roce 2024

V uplynulých dnech začaly přípravné práce, které zahrnují kácení stromů a mýcení keřů. "Stavba řeší vybudování dvou nových křižovatkových větví frekventované křižovatky silnic I/57 a I/69 ve Vsetíně v místní části Rokytnice. Úpravou dojde ke zvýšení bezpečnosti silničního provozu. Jde o velmi nebezpečný úsek, kde často dochází k nehodám s tragickými následky," uvedla Trubelíková.

Problematické je nyní především odbočování ze Vsetína směrem na Horní Lideč na Vsetínsku, kde řidiči mnohdy neodhadnou rychlost přijíždějících vozidel. Zamezit kolizním situacím by měla stavba rampy spojená s novou okružní křižovatkou, která vznikne na silnici I/69 na výpadovce z města směrem na Zlín.

Auta jedoucí od Valašského Meziříčí do centra Vsetína i Zlína po dokončení stavby sjedou před současnou křižovatkou vpravo na rampu, po níž se dostanou dolů na novou okružní křižovatku. Z ní vyjedou směrem na Zlín nebo do centra Vsetína. Po rampě pojedou i auta mířící od centra nebo od Zlína směrem na Horní Lideč. Současný nájezd bude sloužit pouze k výjezdu aut směřujících na Valašské Meziříčí a ke sjezdu aut přijíždějících od Horní Lidče.