Komatsu potřebu bagr

ŘSD zahájilo opravu velmi vytížené silnice I/49 mezi Zlínem a Vizovicemi

Zádveřice-Raková (Zlínsko) (ČTK) - Frézováním vozovky zahájilo tento týden Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) opravu velmi vytížené silnice I/49 mezi Zlínem a Vizovicemi na Zlínsku. Stavbaři opravují 2,2 kilometru dlouhý úsek od křižovatky se silnicí II/491 u Lípy po motorest u Zádveřic-Rakové. Motoristé místem projíždějí kyvadlově, provoz řídí semafory nebo regulovčíci. Omezení potrvá do 8. července, oprava vyjde na 32,5 milionu korun bez DPH, sdělila dnes ČTK mluvčí ŘSD Lucie Trubelíková.

Zejména v dopravních špičkách se před opravovaným úsekem tvoří dlouhé kolony aut. Dnes po 07:00 zabralo čekání v koloně ve směru od Zlína na Vizovice zhruba pět minut, zjistil na místě zpravodaj ČTK. Někteří řidiči opravovaný úsek objíždějí po souběžných silnicích třetí třídy, které spojují Lípu se Zádveřicemi-Rakovou a Vizovicemi.

Na navazující části silnice I/49 u Zádveřic-Rakové pracovali silničáři v minulé stavební sezoně. "V roce 2022 jsme opravili 1200 metrů dlouhý úsek silnice I/49 od zádveřického motorestu směrem na Vizovice," uvedla Trubelíková.

Silnice I/49 je podle údajů ŘSD nejvytíženější komunikací první třídy ve Zlínském kraji. "Výsledky z posledního sčítání dopravy z roku 2020 ukázaly, že tudy denně projede více než 30.000 vozidel. Povrch vozovky je tedy nutné často opravovat. Poškozuje ho zejména těžká kamionová doprava," doplnila Trubelíková.

Na letní prázdniny připravuje ŘSD opravu silnice I/49 také v centru Zlína, na stejné silnici pro letošek plánuje i práce na rozhraní Otrokovic a Zlína-Malenovic. Silnice I/49 vede z Otrokovic přes Zlín, Vizovice na Zlínsku a Horní Lideč na Vsetínsku na Slovensko, kde se napojuje na tamní dálnici D1.