Komatsu potřebuju bagr

ŘSD začne v pondělí se stavbou opěrné zdi a úpravami svahu na D10 u Ml.Boleslavi

Mladá Boleslav 12. srpna (ČTK) - ŘSD začne v pondělí s úpravami svahu a stavbou opěrné zdi mezi exity 46 a 44B na D10 u Mladé Boleslavi. Stavební práce, které mají zabránit sesouvání násypového svahu levého pásu dálnice, provede za více než 83 milionů korun bez DPH společnost Colas. Měly by být hotové do Vánoc. ČTK o tom dnes informoval Martin Buček z Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD).

Stavbaři postaví téměř 252 metrů dlouhou přesýpanou zeď. "Součástí sanace je rovněž propojení přídatných pruhů v levém jízdní pásu dálnice D10 u Mladé Boleslavi, konkrétně připojovacího pruhu exitu 46 Kosmonosy a odbočovacího pruhu exitu 44B Mladá Boleslav," řekl Buček. Vzdálenost přídatných pruhů je zhruba 1300 metrů.

Díky propojení se má zvýšit bezpečnost na části dálnice, kde se doprava napojuje do průběžného jízdního pruhu dálnice a zhruba po jednom kilometru se z něj odpojuje do centra města. Řidiči se nebudou muset zařazovat do průběžných pruhů. "V podstatě tím vznikne identický stav, který už zde je v pravém jízdním pásu ve směru na Turnov," doplnil Buček. Součástí úprav je také rozšíření zpevněné krajnice o zhruba 1,75 metru.

Stavbaři budou pracovat z pozemků mimo silnici, krajnice se oddělí svodidly a řidiči budou během stavebních prací jezdit v režimu 2+2 provizorní jízdní pruhy.