Komatsu potřebuju bagr

ŘSD začne v červenci s opravou mostu na silnici I/2 v Doubravčanech na Kolínsku

Zásmuky (Kolínsko) (ČTK) - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) začne v červenci s celkovou opravou mostu na silnici I/2 v části Zásmuk v Doubravčanech na Kolínsku. Podle informací zveřejněných na webu tenderarena.cz se o opravu mostu ucházely čtyři společnosti. ŘSD je nyní před podpisem smlouvy s firmou, která most opraví. Opravy si vyžádají úplnou uzavírku, řidiči budou jezdit po mostním provizoriu, uvedla dnes na dotaz ČTK mluvčí ŘSD Nina Ledvinová.

Stavba začne 10. července, most bude uzavřen. Oprava by měla být hotová zhruba za tři měsíce. "Silniční doprava bude převedena na mostní provizorium, které bude postaveno v těsném sousedství stávajícího mostu v předstihu v termínu od 20. června do 9. července," uvedla Ledvinová.

Oprava je podle ŘSD nutná zejména kvůli zatékání do mostní konstrukce. "Nefunkční izolační systém způsobuje zatékání do nosné konstrukce a dále na úložné prahy obou opěr. Dochází tak k degradaci betonu a korozi výztuže," uvedlo ŘSD na webu. Stavbaři mají odstranit nosnou konstrukci mostu, opravit opěry a postavit nové nosné konstrukce, včetně vozovkového souvrství a příslušenství mostu. Součástí prací budou i úpravy inženýrských sítí.

S opravami mostů na silnici I/2 podle Ledvinové postupuje ŘSD podle plánu. "Po nedávno dokončených komplexních opravách mostů Bečváry, Chotouchov, Kutná Hora a dalších je most Doubravčany připraven pro realizaci v stavební sezoně roku 2023. Ve stejném období probíhá na I/2 také oprava mostu Nové Dvory," doplnila mluvčí.

Předpokládaná hodnota veřejné zakázky byla podle zadávací dokumentace 15,4 milionu korun bez DPH.