Komatsu potřebu bagr

ŘSD začne opravovat Strakonickou ulici v Č. Budějovicích, řidiče čekají omezení

České Budějovice 19. dubna (ČTK) - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) začne 22. dubna večer opravovat Strakonickou ulici v Českých Budějovicích. Jde o jednu z nejvytíženějších silnic ve městě, tah I/3 ale zůstane při opravě průjezdný jedním pruhem v obou směrech. Oprava potrvá dva měsíce, náklady budou 44,6 milionu Kč bez DPH. Novináře o tom informoval Adam Koloušek z českobudějovické pobočky ŘSD.

"Nutná dopravní omezení budou způsobovat komplikace v provozu. Hlavní tah, silnice I/3, by však po dobu stavby měl zůstat průjezdný alespoň jedním jízdním pruhem v obou směrech. Za nepříjemnosti se řidičům předem omlouváme," uvedl Koloušek.

V první fázi prací se bude frézovat povrch v pravé polovině vozovky směrem na Plzeň, u křižovatky ulic Strakonická a Plzeňská. Pak se bude pokládat asfalt, tyto práce by měly skončit 24. dubna. V této fázi nebude fungovat autobusová zastávka Strakonická – Obchodní zóna směrem na sídliště Vltava. Od 25. dubna začnou práce na zmíněné autobusové zastávce Strakonická – Obchodní zóna směrem na sídliště Vltava. Dosavadní zastávka se přesune do odbočovacího pruhu k obchodnímu domu Möbelix.