Cime 2 kvartál 2024

ŘSD vypsalo výběrové řízení na stavbu obchvatu Lišova

Lišov (Českobudějovicko) 17. března (ČTK) - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) vypsalo výběrové řízení na stavbu obchvatu Lišova na Českobudějovicku. Předpokládaná cena téměř 10 kilometrů dlouhého úseku je 1,25 miliardy korun bez daně. ČTK to řekl mluvčí ŘSD Adam Koloušek. Obchvat povede po silnici I/34, která spojuje České Budějovice s Jindřichovým Hradcem.

"Když vše poběží dobře, tak už na podzim se tahle důležitá stavba bude moct začít stavět. I v těhle složitých dnech musíme pracovat na tom, co jsme Jihočechům před volbami slíbili," uvedl jihočeský hejtman Martin Kuba (ODS).

Obchvat odvede dopravu z Lišova a také z vedlejších Štěpánovic. Řidiči by tak na cestě z Českých Budějovic do Třeboně neměli projíždět žádnou obcí. ŘSD předpokládá, že obchvat bude v provozu od roku 2024. Na stejné silnici I/34 loni v srpnu zahájilo ŘSD práce na obchvatu Dolní Lhoty na Jindřichohradecku.

Podle Kuby podobné stavby výrazně pomohou dopravě v Jihočeském kraji. Loni začal provoz například na obchvatu Strážkovic na Českobudějovicku.