Cime 2 kvartál 2024

ŘSD vypsalo tendr na stavbu dálnice D7 mezi Slaným a Kutrovicemi na Kladensku

Praha (ČTK) - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) vypsalo tendr na stavbu dálnice D7 mezi Slaným a Kutrovicemi na Kladensku. Stavba by měla začít příští rok, zprovoznění je naplánováno v roce 2026. Předpokládaná hodnota zakázky činí 828 milionů korun bez DPH. ČTK to dnes sdělil Jiří Veselý z oddělení komunikace ŘSD.

Ve více než tříkilometrovém úseku nyní vede silnice I/7 se dvěma jízdními pruhy, která bude přestavěna na dálnici s celkem čtyřmi jízdními pruhy. "Silnice I/7 představuje důležitou spojnici Prahy s prů­myslovou aglomerací Lounska a Chomutovska," popsal Veselý.

Vzniknou tři mosty a další dva se budou rekonstruovat. U místní části Slaného Lotouš bude postavena 600 metrů dlouhá protihluková stěna. Součástí prací budou i přeložky inženýrských sítí, místních silnic, polních cest a podobně.

Ve středních Čechách zbývá dokončit tři úseky D7. Kromě trasy Slaný - Kutrovice ještě úsek Kutrovice - Panenský Týnec a část mezi Slaným a Knovízí. Podle aktuálních předpokladů by všechny měly být v provozu v roce 2027.