Cime 2 kvartál 2024

ŘSD vypsalo tendr na obchvat Jaroměře, který navazuje na D11

Jaroměř (Náchodsko) 21. prosince (ČTK) - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD ČR) v minulých dnech vypsalo soutěž na stavbu obchvatu Jaroměře na Náchodsku. Obchvat naváže na nyní budovaný úsek dálnice D11 z Hradce Králové do Jaroměře. Z dvanáctitisícového města odvede tranzitní dopravu ve směru z Hradce Králové na Náchod a Polsko. Předpokládaná hodnota zakázky je 863 milionů korun bez DPH. Nabídky mají zájemci podat do 3. února příštího roku. Vyplývá to údajů na profilu zadavatele ŘSD ČR.

Na stavbu 6,55 kilometru dlouhého obchvatu má ŘSD od března roku 2017 vydané územní rozhodnutí a od letošního července má vydané nepravomocné stavební povolení. V trase obchvatu vykoupilo ŘSD doud přes 90 procent pozemků. Se zahájením stavby počítá v roce 2021, hotovo by mělo být v roce 2023.

Nyní budovaná dálnice D11 z Hradce Králové do Jaroměře o délce 23 kilometrů by měla být hotová v prosinci 2021. Na svém konci u Hořenic severně od Jaroměře se napojí na silnici I/37 směrem na Trutnov. Od Hořenic pak severně od Jaroměře povede obchvat, který bude přeložkou silnice I/33 ve směru na Náchod. U Velkého Třebešova se obchvat Jaroměře napojí na obchvat České Skalice.

Kromě Jaroměře obchvat odvede tranzitní dopravu i z obcí Čáslavky, Dolany a Svinišťany. Po silnici přes obce nyní denně projede přes 15.000 vozidel, z nichž významnou část tvoří kamiony.