Cime 3 kvartal 2024

ŘSD vypsalo soutěž na přestavbu křižovatky na D8 u Zdib, práce mají začít letos

Zdiby (u Prahy) 31. ledna (ČTK) - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) vypsalo tendr na přestavbu křižovatky na dálnici D8 u Zdib, práce mají začít letos. Stavba přispěje k vyšší bezpečnosti i plynulosti dopravy v úseku, kde se často tvoří dopravní zácpy. Řidiči zde odbočují na hlavní tah, silnici I/9. Uvedl to dnes v tiskové zprávě Martin Buček z týmu komunikace ŘSD.

Náklady podle odhadu projektanta dosáhnou zhruba 50 milionů korun, záležet ale bude na výsledku tendru. Pokud nenastanou komplikace, mohla by stavba, která potrvá pět měsíců, začít letos v červenci.

"Mimo úprav dálnice a silnice I/9 bude součástí stavby úprava odvodnění obou komunikací, rekonstrukce technologické části čerpací stanice Zdiby, osazení jednoho portálu a jednoho dvojitého poloportálu pro dopravní značení nebo nové oplocení v délce 700 metrů," uvedl Buček.

Podle něj ŘSD plánuje po celou dobu stavebních prací provoz na D8 zachovat ve dvou pruzích v obou jízdních směrech. Výjimkou bude etapa, při které se budou instalovat velkoplošné dopravní značky. Na silnici I/9 budou provoz vedený ve dvou jízdních, tedy stejně jako dosud. Omezení je naplánováno při pokládání a napojování povrchu vozovky nového připojovacího pruhu, tehdy bude doprava řízena kyvadlově semafory.