ŘSD vypíše tendr na opravu mělnické Nádražní ul., hotová by mohla být příští rok

Mělník (ČTK) - Ředitelství silnic a dálnic vypíše v druhé polovině letošního roku tendr na opravu mělnické Nádražní ulice. Hotová by mohla být příští rok. Jde o část průtahu městem. Stavební povolení je vydané. Odhadovaná cena zakázky činí 95 milionů korun bez DPH, informoval dnes ČTK Jiří Veselý z Ředitelství silnic a dálnic.

Nádražní ulicí vedou tahy I/9 a I/16. Úsekem denně projede kolem 11.000. "Projektem je navrženo rozšíření ploch izolační zeleně v dané lokalitě a větší oddělení zóny pro pěší od trasy průtahu," popsal Veselý. Stavba vede souběžně s koridorem železniční trati Všetaty – Děčín – Pro­střední Žleb. Součástí budou přeložky inženýrských sítí, úpravy silničních napojení, chodníků i autobusové zastávky a také odvodnění ulice.

Oprava se bude týkat více než 700 metrů silnice, k obytné zástavbě se změnami nijak nepřiblíží. Výjimkou jsou budovy na pozemcích Českých drah a Správy železnic s několika byty určené k demolici. Podél obnoveného tahu vznikne ještě obslužná silnice pro místní areály a podniky.