Komatsu potřebuju bagr

ŘSD vyhlásilo tendr na stavbu 9,2 km dlouhého úseku dálnice D6 u Hořesedel

Praha 24. prosince (ČTK) - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) vyhlásilo tendr na stavbu 9,2 kilometru dlouhého úseku dálnice D6 u Hořesedel na Rakovnicku. Na twitteru to uvedl šéf ŘSD Radek Mátl. Náklady dosáhnou 2,2 miliardy.

"Připravujeme podání žádosti o vydání stavebního povolení a dokončuje se majetkoprávní příprava," uvedl Mátl. Zahájení stavby předpokládá ve druhé polovině příštího roku. Stavět se má téměř 2,5 roku.

Dálnice D6 má spojit Prahu s Karlovarským krajem. Je součástí mezinárodní silniční sítě TEN-T a vede po ní mezinárodní evropský tah E48 z Prahy do Německa. Buduje se od 80. let minulého století, původně jako rychlostní komunikace R6. Stavba silnice R6 měla být podle prvních slibů dokončena v roce 2010. Postupně se ale termín posouval na 2015, poté se hovořilo spíš o roku 2025 a nyní kompletní zprovoznění dálnice do Karlových Varů ŘSD předpokládá v roce 2027.

ŘSD otevřelo na Rakovnicku dva nové úseky naposledy před rokem. Jde o obchvat Řevničova a úsek mezi Řevničovem a Novým Strašecím. Téměř deset kilometrů dlouhé nové úseky urychlují cestování mezi Prahou a Karlovými Vary a ulevují obcím od nadměrné dopravy. Letos začal řidičům sloužit bezmála pětikilometrový obchvat Lubence na Lounsku, který je také součástí dálnice. Ve středních Čechách zbývá ještě dostavba dvou úseků, kromě úseku u Hořesedel jde o úsek u Hořoviček.