Komatsu potřebu bagr

ŘSD vybralo dodavatele dálnice Bělotín-Rybí

Ostrava 26. listopadu (ČTK) - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) v novém posouzení vybralo nejvhodnější nabídku na přestavbu dvou úseků silnice I/48 mezi obcemi Bělotín na Přerovsku a Rybí na Novojičínsku na dálnici. Stavba vyjde na více než tři miliardy korun. Na svém twitterovém účtu to dnes uvedl generální ředitel ŘSD ČR Radek Mátl.

"ŘSD v novém posouzení vybralo nejvýhodnější nabídku na akci "D48 Bělotín-Rybí", kterou se stala nabídka sdružení COLAS CZ, a.s. a FIRESTA-Fišer rekonstrukce, stavby a.s. za nabídkovou cenu 3084 milionu korun," uvedl Mátl. Dodal, že v případě, že nebudou podány námitky, bude stavba zahájena v co nejkratším termínu.

Dva úseky dálnice mezi obcemi Bělotín a Rybí jsou dohromady dlouhé přes 13 kilometrů. Silnice I/48, která se přestavuje na dálnici D48, je jednou z páteřních komunikací v Moravskoslezském kraji. Vede od dálnice D1 v Bělotíně kolem Nového Jičína a Frýdku-Místku až k hranicím s Polskem v Chotěbuzi na Karvinsku, kde naváže na polskou silnici do Krakova.

Rozšíření rychlostní silnice na dálnici má zrychlit dopravu, ale také zvýšit její bezpečnost. Z více než 70 kilometrů je v provozu jako dálnice už 31 kilometrů. Součástí dálnice bude také obchvat Frýdku-Místku, který se po letech odkladů nyní staví.