ŘSD ve čtvrtek odpoledne plně zprovozní jihovýchodní obchvat Otrokovic

Otrokovice (Zlínsko) 3. listopadu (ČTK) - Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) ve čtvrtek odpoledne plně zprovozní jihovýchodní obchvat Otrokovic na Zlínsku, který je součástí dálnice D55. Motoristům začne sloužit i nová okružní křižovatka v Napajedlích na Zlínsku, která propojí silnici I/55 s dálnicí D55. V tiskové zprávě to dnes uvedla Lucie Trubelíková ze zlínského pracoviště ŘSD.

Od konce června řidiči jihovýchodní obchvat Otrokovic využívají v provizorním režimu. Jezdí se jedním pásem dálnice, a to v jednom pruhu v každém směru. Rychlost je omezena na maximálních 80 kilometrů v hodině. Zprovoznění obou jízdních pásů nového úseku dálnice D55 a kruhového objezdu plánuje ŘSD na čtvrtečních 14:00. "Upozorňujeme řidiče na případné dopravní komplikace, které mohou nastat v souvislosti s odstraňováním přechodného dopravního značení," uvedla Trubelíková.

Vzhledem k pokračující opravě silnice III/49724 v ulici Dr. Beneše v Napajedlích, kterou zajišťuje krajská organizace Ředitelství silnic Zlínského kraje (ŘSZK), zatím ještě nebude možné z nové okružní křižovatky odbočit do Napajedel. "Silnici III/49724, ulici Dr. Beneše, zprovozníme 10. prosince," uvedl provozně – technický náměstek ŘSZK Radek Berecka.

Jihovýchodní část obchvatu Otrokovic je dlouhá přes 3,1 kilometru. Její výstavba začala v říjnu 2018, náklady přesáhnou 700 milionů korun bez DPH. "Jsme rádi, že se nám navzdory nepříznivé epidemiologické situaci podařilo dodržet plánovaný termín zprovoznění stavby, kterou jsme zahájili v roce 2018. Veškerá tranzitní doprava ve směru Přerov – Uherské Hradiště a Zlín – Uherské Hradiště bude odkloněna po obchvatu a nebude již více zatěžovat dosud frekventovanou křižovatku v Kvítkovicích," uvedl ředitel zlínského pracoviště ŘSD Karel Chudárek.

V plném provozu je přes 16 kilometrů dálnice D55 mezi Hulínem na Kroměřížsku a Otrokovicemi. Kromě jihovýchodního obchvatu Otrokovic se nyní staví i úsek dálnice mezi Babicemi a Starým Městem na Uherskohradišťsku a Starým Městem a Moravským Pískem na Hodonínsku. S jejich dokončením počítají silničáři v roce 2024. Příští rok by měla začít výstavba úseku mezi Moravským Pískem a Bzencem na Hodonínsku. Po kompletní dostavbě dálnice D55 v budoucnu propojí střední, jihovýchodní a jižní Moravu. Dlouhá bude zhruba 100 kilometrů, u Břeclavi se napojí na dálnici D2.