Komatsu potřebu bagr

ŘSD upraví výjezd z budějovické křižovatky na I/34, budou omezení

České Budějovice 9. září (ČTK) - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) začne v sobotu ráno upravovat výjezd z českobudějovické okružní křižovatky na silnici I/34. Práce potrvají dva měsíce, dopravu by výrazně omezit neměly, až na výjimky jako třeba tento víkend zůstane provoz v každém směru ve dvou pruzích. ČTK to dnes řekl Adam Koloušek z českobudějovické pobočky ŘSD. Křižovatka na Okružní ulici je jedním z dopravních uzlů města.

Provoz byl na křižovatce komplikovaný v srpnu, kdy se kus před ní opravovala část silnice a tvořily se dlouhé kolony.

Na křižovatce upraví dělníci příjezd ze silnice II/634, od Rudolfovské ulice. Vznikne nový pruh, který převede dopravu od Rudolfovské směrem na Lišov a Jindřichův Hradec samostatným jízdním pruhem, takzvaným bypassem. "Bude ústit na silnici I/34 ve směru na Jindřichův Hradec. V součtu tak budou z okružního pásu křižovatky nově vytažené tři jízdní pruhy. Cílem úprav je snaha co nejvíc eliminovat dopravní komplikace, které se zde vlivem výrazného nárůstu dopravy projevují, a to zejména za dopravních špiček," uvedl Koloušek.

Práce si vyžádají dopravní omezení. Až na výjimky zůstanou v každém směru průjezdné dva pruhy. Nadcházející víkend ale svedou silničáři dopravu od Lišova do Českých Budějovic do jednoho pruhu, protože potřebují odstranit svodidla ve středovém dělícím pásu a zbourat osvětlení v okolí křižovatky. "Stavba by neměla výrazně omezovat dopravu, protože práce na tom bypassu budou mimo komunikaci, vznikne nový pruh, dva pruhy (v každém směru) zůstanou průjezdné. To omezení by mělo být co nejmenší," řekl Koloušek.

Stavební úpravy udělá firma Swietelsky, za 7,2 milionu Kč bez DPH. Hotovo by mělo být do dvou měsíců. Poblíž křižovatky chce společnost VGP postavit technologický park, sedm hal se zastavěnou plochou 126.000 metrů čtverečních, pro logistiku a lehkou výrobu. V areálu bude také odstavné parkoviště pro kamiony.