Komatsu potřebu bagr

ŘSD spustilo tendr na přestavbu křižovatky na D10 u Kosmonos za 730 mil.Kč

Mladoboleslavsko 7. listopadu (ČTK) - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) začne příští rok s přestavbou mimoúrovňové křižovatky na dálnici D10 u Kosmonos na Mladoboleslavsku. V pátek zahájilo tendr, jehož hodnota je 730 milionů korun. Upozornil na to server zdopravy.cz. Práce na nové podobě křižovatky na 46. kilometru dálnice mezi exity Kosmonosy a Mladá Boleslav by měly být dokončeny do konce roku 2025. ČTK o tom dnes informoval Martin Buček z týmu komunikace ŘSD.

"Kompletní přestavba dopravně nevyhovující MÚK zlepší plynulost a bezpečnost provozu a umožní další rozvoj území a napojení silnice I/16," uvedl na twitteru generální ředitel ŘSD Radek Mátl. Nová křižovatka má být kvůli velkému počtu větví prstencová s mimoúrovňovým převedením dálnice D10, posune se severněji.

Křižovatka zajišťuje napojení severní části Mladé Boleslavi ze silnice I/38 z Jestřebí na Mladou Boleslav. "Úprava křižovatky je ovšem nutná s ohledem na rozvoj areálů průmyslových zón, které vzniknou na obou stranách dálnice D10," uvádí ŘSD v informačním letáku k chystané stavbě. Součástí prací bude také přeložka silnice I/16 od Jičína.

Po celou dobu výstavby má být provoz na dálnici D10 a na křižovatce Kosmonosy zachován. Úplnou uzavírku dálnice si vyžádá pouze zbourání současného nadjezdu.

Dálnice D10 z Prahy do Mladé Boleslavi a Turnova patří mezi nejvytíženější v Česku. Její výstavba byla dokončena v roce 1992.