Komatsu potřebu bagr

ŘSD připravuje stavbu obchvatu obce Vrchy na Novojičínsku na silnici I/57

Vrchy (Novojičínsko) 30. listopadu (ČTK) - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) připravuje stavbu obchvatu obce Vrchy na Novojičínsku, přes kterou vede silnice I/57 mezi Opavou a Novým Jičínem. Přeložka silnice má odvést tranzitní dopravu mimo zastavěné oblasti a ulevit tak obci od intenzivního provozu. Obchvat by byl dlouhý přes 6,5 kilometru a stavět by se mohl začít v roce 2027. Náklady se odhadují na 830 milionů korun bez DPH. ČTK to dnes sdělil mluvčí ŘSD Miroslav Mazal.

Projekt je aktuálně v přípravné fázi. "Letos byl schválen zpracovaný záměr projektu a nedávno došlo k uzavření smlouvy na zpracování dokumentace předběžného geotechnického průzkumu, který bude podkladem následné dokumentace pro územní rozhodnutí, případně projektové dokumentace pro společné povolení stavby," uvedl Mazal.

Stavební povolení by podle něj obchvat mohl mít do čtyř let. "Předpokládané zahájení dvouleté stavby tedy vychází na rok 2027. Projekt za odhadovaných 830 milionů korun Kč bez DPH počítá rovněž se třemi mosty a ekoduktem pro bezpečný přechod zvěře," uvedl Mazal.