Cime 2 kvartál 2024

ŘSD připravuje další silniční propojení Pardubic a Sezemic

Pardubice 6. července (ČTK) - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) připravuje další silniční propojení Pardubic a Sezemic. Komunikace z části Pardubičky povede místy ve zcela nové trase. Silnice bude součástí systému obchvatů Pardubic.

Podle dokumentace pro posouzení vlivu na životní prostředí (EIA) a letáku ŘSD povede silnice, která ponese označení I/2 v Pardubicích po Průmyslové ulici do Černé za Bory. Tam z okružní křižovatky trasa stoupá na nový silniční most přes železniční koridor a dál vede kolem pardubické části Staročernsko a napojí se na budoucí obchvat Sezemic. Podle ŘSD se tak odvede tranzitní doprava ze současných komunikací v centru města. Po dokončení severovýchodního, jihovýchodního a jihozápadního obchvatu by měl vzniknout okružní systém kolem Pardubic.

Celá stavba I/2 Pardubičky – Sezemice má délku 4,7 kilometru a je rozdělena na dva úseky. Jsou na ní tři mostní stavby, nová okružní křižovatka a zahrnuje i přestavbu dvou nynějších průsečných křižovatek na kruhové. ŘSD chce získat stavební povolení v roce 2024, stavbu zahájit o dva roky později a dokončit v roce 2027. Předpokládaná cena se nyní odhaduje na více než 500 milionů korun bez DPH.