Cime 3 kvartal 2024

ŘSD plánuje upravit křižovatku v Řepově u Mladé Boleslavi, chce zamezit kolonám

Mladá Boleslav 2. června (ČTK) - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) plánuje upravit křižovatku na silnici první třídy číslo 16 v Řepově u Mladé Boleslavi. Na spojnici s průmyslovou zónou chce zamezit tvorbě kolon zejména při střídání směn v automobilce Škoda Auto. ŘSD získalo stavební povolení, nyní připravuje výběrové řízení na zhotovitele. Předpokládaná hodnota zakázky je 30 milionů korun bez DPH, informoval dnes ČTK Martin Buček z Ředitelství silnic a dálnic.

ŘSD upraví křížení silnice I/16 s komunikací vedoucí do zdejší průmyslové zóny. Cílem úpravy křižovatky je zvýšit její kapacitu. "Tato průsečná křižovatka se v ranní a odpolední dopravní špičce dostává na hranici i za hranici kapacity, což vede před touto křižovatkou k tvorbě kolon v obou směrech," uvedl Buček. Důvodem dopravních komplikací je podle něj zejména střídání směn ve Škoda Auto a také vysoká intenzita vozidel směřujících do a z průmyslové zóny Řepov.

Stavební práce chce ŘSD zahájit na přelomu prvního a druhého čtvrtletí příštího roku. "Ale pokud proběhne výběrové řízení a představební příprava bez větších průtahů, je zde možnost zahájit stavbu ještě v tomto roce," dodal Buček.