Cime 2 kvartál 2024

ŘSD opraví průtah Pískem, práce za 93 milionů Kč potrvají 100 dní

Písek 18. srpna (ČTK) - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) začne 23. srpna opravovat silnici I/20 na průtahu Pískem. Práce na úseku dlouhém 3,7 kilometru potrvají 100 dní, vyjdou na zhruba 93,5 milionu korun bez DPH. Opravovat se bude silnice za provozu, zůstane vždy průjezdný aspoň jeden pruh. ČTK to dnes v tiskové zprávě sdělil Adam Koloušek z českobudějovické pobočky ŘSD.

Čtyřpruhová silnice, hlavní tah na Prahu, se od uvedení do provozu v 90. letech minulého století dosud souvisle neopravovala. "Vzhledem k její poloze v městské zástavbě se jedná o jednu z nejvýznamnějších komunikací," uvedl Koloušek. Silničáři obnoví konstrukční vrstvy vozovky v celé šířce. Upraví se příkopy, vymění ocelová svodidla a obnoví dopravní značení.

Opravovat se bude silnice za provozu. "Pro řidiče zůstane oběma směry průjezdný vždy alespoň jeden jízdní pruh. Výraznější omezení čeká na řidiče a obyvatele Písku na vedlejších komunikacích," uvedl Koloušek. Omezení se dotknou i linek MHD a linkových autobusů. Zakázku získala ve výběrovém řízení firma Strabag.