Komatsu potřebuju bagr

ŘSD naplánovalo ve středních Čechách na červenec opravy 40 km silnic

Kladno 23. července (ČTK) - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) naplánovalo na červenec ve středních Čechách opravy 40 kilometrů silnic a dalších dopravních staveb, jako jsou mosty, propustky i tunely. Pracuje se například na dálnici D4 u Kytína, na D8 u Prahy, I/38 u Kosmonos na Mladoboleslavsku či na I/9 u Želíz na Mělnicku. Naopak tento týden skončily práce na I/4 u Milína na Příbramsku a na I/38 u Pňova na Kolínsku. V kraji ŘSD dokončilo nebo aktuálně pokračují opravy v hodnotě téměř dvou miliard korun bez DPH mimo náklady na opravu D1, uvedl dnes v tiskové zprávě Martin Buček z týmu komunikace ŘSD.

"Aktuálně pracujeme na šesti stavbách v rámci nichž komunikace opravujeme komplexně. Dvě jsou na dálnici (D4, D8) a zbývající na silnicích prvních tříd," popsal Buček. Až na opravu průtahu Jesenice na Rakovnicku I/27, se podle něj uskutečňují všechny opravy za provozu.

Dopravní komplikace se opakovaně objevují na silnici I/38 Debř-Kosmonosy, kde silničáři opravují povrch a odvodnění a na I/9 Vehlovice-Želízy, kde také pokračuje oprava a úsekem řidiči projíždějí kyvadlově.

"K červenci jsme rovněž dokončili opravu dvou mostů a dalších 18 se v různém rozsahu opravuje. Další mosty jsou v přípravě k zahájení ještě v letošní stavební sezoně," uvedl Buček. Dodal, že šoféři musí počítat i s dalšími krátkodobými pracemi, které souvisí s pravidelnou údržbou či výspravou vozovky. Detailní informace najdou řidiči například na webu dopravniinfo.cz.