husqvarna

ŘSD může stavět obchvat Chýnova, ministerstvo potvrdilo povolení

Chýnov (Táborsko) 15. srpna (ČTK) - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) může začít stavět silniční obchvat Chýnova na I/19, který z města vyvede tranzitní dopravu mezi Pelhřimovem a Táborem. Ministerstvo dopravy jako odvolací orgán v pátek vydalo rozhodnutí, kterým se potvrzuje povolení stavby vydané loni v prosinci krajským úřadem Jihočeského kraje. Na twitteru to oznámil generální ředitel ŘSD Radek Mátl. Podle webu ŘSD bylo proti povolení stavby podané odvolání v lednu.

Stavba obchvatu by podle Mátla mohla začít v září. "ŘSD má podepsanou smlouvu se zhotovitelem a bezprostředně po nabytí právní moci rozhodnutí stavbu zahájí," uvedl na twitteru.

Obchvat za 262 milionů Kč bez DPH chtěl stát podle dřívějších údajů začít stavět loni na jaře, námitky do stavebního řízení ale podala žena, jíž poblíž trasy patří pozemky.

Městem Chýnov, které leží na hlavním tahu z Tábora na Humpolec a k dálnici D1, projíždí 10.000 aut denně, z toho 3000 nákladních. V Chýnově vede hlavní silnice do kopce a z kopce a obsahuje zatáčky. Obchvat měřící 3,5 kilometru by měl vést jižně od města, z většiny po zemědělských pozemcích. Podle webu ŘSD by ho měla postavit firma M-Silnice.