Komatsu potřebu bagr

ŘSD musí vykoupit 60 pozemků pro obchvat Bruntálu

Ostrava 1. března (ČTK) - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) musí vykoupit 60 pozemků nutných pro stavbu východního obchvatu Bruntálu. Práce za 615 milionů korun by měly začít v roce 2023, trvat by měly tři roky. Za ŘSD to dnes ČTK řekl Miroslav Mazal.

"První etapa stavby východního obchvatu Bruntálu se nachází ve stádiu vykupování přibližně 60 potřebných pozemků. Aktuálně pokračují standardní jednání investora s majiteli stavbou dotčených parcel," řekl.

ŘSD má k dispozici územní rozhodnutí. Ještě v průběhu výkupů a získávání potřebných práv od pozemků bude podána oficiální žádost o vydání stavebního povolení.

Hlavní trasa silnice I/45 bude měřit téměř pět kilometrů a povede terénními zářezy i po násypech kvůli zvlněnému území. Součástí projektu jsou protihlukové stěny v délce 618 metrů.

Východní obchvat má odvést z centra města především provoz ve směrech na Olomouc a Krnov. Jeho začátek naváže na cestu jižně od města v místě před čerpací stanicí. Bude pokračovat na severovýchod, kde prostřednictvím několika přemostění překročí železniční trať, čističku odpadních vod a protne údolí Černého potoka. Dále trasa obchvatu povede sedlem Zaječího vrchu, po západním úbočí Kozince a na sever přes železniční trať k obchvatu Oborné, na který se napojí.