husqvarna

ŘSD má na opravu mostu Šmejkalka čtyři nabídky, nejnižší za 965 milionů Kč

Ondřejov (u Prahy) (ČTK) - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) obdrželo v tendru na opravu mostu Šmejkalka na dálnici D1 čtyři nabídky. Nejnižší cenu uvedlo sdružení firem Strabag a Pragoprojekt, jeho nabídka zhruba 965 milionů korun bez daně z přidané hodnoty je necelých 70 procent předpokladu. Vítěze tendru ale ŘSD vybere podle více kritérií. Na twitteru to dnes uvedl generální ředitel ŘSD Radek Mátl. Most Šmejkalka nebyl součástí rekonstrukce D1, která skončila loni na podzim.

Tendr ŘSD zahájilo loni v listopadu, hodnotu zakázky předpokládalo zhruba 1,39 miliardy korun. Mátl tehdy uvedl, že stavba začne asi ve druhé polovině letošního roku, podle jeho dřívějších vyjádření by měla trvat dvě až tři stavební sezony.

ŘSD poskytne vítězi tendru pozemky a stavební povolení, podrobné projektování bude v kompetenci stavbařů. Zhotovitel tak může plně využít své know-how a uzpůsobit postup výstavby podle jemu dostupných technologií tak, aby minimalizoval dopad stavby na veřejný provoz. Martin Buček z ŘSD dříve uvedl, že stavbaři nesmí zbourat historický oblouk spodní stavby mostu a musí zachovat dopravu na D1 v režimu dva plus dva jízdní pruhy po celou dobu výstavby.

ŘSD loni na začátku října oznámilo, že skončila devět let trvající modernizace D1 mezi Mirošovicemi u Prahy a Kývalkou u Brna. Stavbaři při ní opravili 160 kilometrů dálnice v obou směrech včetně 95 mostů a 35 nadjezdů. Právě most Šmejkalka ale nebyl do rekonstrukce D1 zahrnutý a jeho opravu ŘSD vede jako samostatnou zakázku.