Komatsu potřebuju Bagr

ŘSD letos v Olomouckém kraji chystá 12 velkých oprav silnic

Olomouc 11. února (ČTK) - Ředitelství silnic a dálnic plánuje letos v Olomouckém kraji 12 velkých oprav silnic, stát budou dohromady několik stovek milionů korun. Nejméně šest projektů se chystá na severu kraje, další čtyři projekty se rýsují ve střední části regionu a dvě plánované opravy letos doplní dříve zahájené investiční akce na jihu kraje. "U řady těchto projektů jsme pokročili do předrealizační fáze schvalování, respektive veřejné soutěže," sdělil dnes ČTK Miroslav Mazal z olomouckého pracoviště ŘSD.

Na seznamu letošních investic je například rekonstrukce dálniční estakády na D46 v Prostějově, která bude stát zhruba 350 milionů korun. Na dálnici D35 u Loštic na Šumpersku se připravuje oprava mostů přes Třebůvku, stavební akce má přijít na 58,3 milionu korun. "Mezi rozsáhlejší plánované záměry letošní sezony patří i loni odložená oprava mostu na silnici I/46 ve Šternberku. Náklady jsou odhadovány na 46,7 milionu korun," uvedl Mazal.

Na Jesenicku se na letošek připravuje oprava průtahů obcí Žulová a Česká Ves. V Loučné nad Desnou na Šumpersku má být opraven most na hlavním silničním tahu, který spojuje Šumpersko s Jesenickem. Stavbaři letos zahájí opravu silnice mezi obcemi Bušín a Olšany na Šumpersku či opěrné zdi podél silnice v Petrově nad Desnou na Šumpersku