Komatsu potřebu bagr

ŘSD letos opraví 80 km středočeských dálnic a silnic I. třídy,loni to bylo 50 km

Kladno 1. února (ČTK) - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) letos opraví 80 kilometrů středočeských dálnic a silnic I. třídy, loni to bylo 50 kilometrů. Investice přesáhnou 4,5 miliardy korun, v částce nejsou náklady na stavbu dalších úseků dálnice D6 a obchvatů. Naplánovaná je také rekonstrukce více než 20 mostů, z toho zásadní bude oprava mostu Šmejkalka na D1 poblíž Mirošovic. Počítá se také se stavbou protihlukových stěn podél dálnic D0, D5 a D8, uvedl dnes v tiskové zprávě Martin Buček z týmu komunikace ŘSD.

Pokračovat budou letos například práce na D5 u Chrášťan, na silnici I/4 u Chraštic nebo na I/38 mezi Starým Kolínem a Malínem. Začne také oprava D1 zhruba mezi 16. a 21. km, úsek Všechromy - Mirošovice, nyní je vypsaný tendr. Na D11 bude rekonstrukce osmi kilometrů v obou směrech, a to mezi 44. a 52. kilometrem, začít by měla i další oprava kolem 30. kilometru.

"Svého zhotovitele již mají dvě opravy na dálnici D10, které budeme zřejmě postupně zahajovat v průběhu druhého čtvrtletí tohoto roku," uvedl Buček. Jednat se bude o úseky u Benátek nad Jizerou. Na D4 čeká řidiče omezení kvůli pracím poblíž Mníšku pod Brdy.

Začne i kompletní oprava dálničního mostu na D4 u Staré Huti na Příbramsku, mostu na silnici I/12 u Českého Brodu i mostu na silnici I/18 u obce Obory na Příbramsku.

Nové protihlukové stěny budou na dálnici D8 u Všestud, na dálnici D5 u Zdic a u Rudné a v opačném směru u nedalekých Drahelčic. "V rámci výstavby obchvatů máme v plánu v druhé polovině roku postupně uvést do provozu obchvat Olbramovic na silnici I/3, druhou stavbu obchvatu Mělníka na silnici I/9, I/16 a také obchvat Církvice na silnici I/38," doplnil Buček.

Postupně má také letos začít výstavba tří nových dálničních úseků dálnice D6 na Rakovnicku, a to u Krupé, u Hořoviček a u Hořesedel.