Komatsu potřebuju Bagr

ŘSD dokončuje obnovu odpočívky Studený u 70. km dálnice D1

Studený (Benešovsko) 16. dubna (ČTK) - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) dokončuje obnovu odpočívky Studený u 70. km dálnice D1. Její součástí bude relaxační zóna. Otevřena má být v červenci, uvedl dnes v tiskové zprávě Martin Buček z týmu komunikace ŘSD.

Odpočívka vybudovaná v 70. letech minulého století byla několik let uzavřená. Po potřebné modernizaci poslouží parkovacími místy pro 12 nákladních a 26 osobních vozidel, pro dva autobusy a pro tři vozidla s přívěsem či karavany. Chybět nebude ani policejní kontrolní stanoviště.

Cestujícím bude na odpočívce k dispozici množství laviček, stoly, odpadkové koše i čtyři stroje pro cvičení v relaxační zóně. Nyní zbývá ještě dokončit dopravní značení a zahradnické úpravy. "Poté přijde na řadu, v rámci samostatné zakázky, osazení telematického systému, který bude monitorovat obsazenost parkovacích míst pro nákladní automobily, a to včetně kamerového dohledu," uvedl Buček.

Podmínkou pro zprovoznění odpočívky je vybudování toalet a sprchy, což je další samostatná zakázka. "Jejich dodavatel a současně i provozovatel, který automatické toalety nejen postaví, ale po dobu dalších pět let se bude starat o jejich údržbu a čistotu, je vysoutěžen a obdržel pro realizaci tohoto záměru také stavební povolení," doplnil Buček.