Cime 1 kvartál 2024

ŘSD dodělá opravy průtahu Pískem příští rok, letos práce končí

Písek 16. listopadu (ČTK) - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) dokončí opravu silnice I/20 na průtahu Pískem příští rok. Téměř čtyři kilometry dlouhý úsek chtělo původně opravit do konce listopadu, stav některých částí byl ale horší, než silničáři předpokládali. Teď je úsek průjezdný, práce znovu začnou na jaře, potrvají měsíc. ČTK to dnes v tiskové zprávě sdělil Adam Koloušek z českobudějovické pobočky ŘSD.

ŘSD zjistilo, že na silnici jsou problémy, s nimiž projektová dokumentace nepočítala. Stavba se tak zkomplikovala. "Stav podkladních vrstev u některých sjezdů z hlavního tahu byl horší, než se původně předpokládalo," uvedl Koloušek. Oprava se tak musela v těchto úsecích udělat jinou technologií, a tím se podle Kolouška stavba zdržela.

Kvůli horším klimatickým podmínkám silničáři rozhodli, že práce přeruší. Zbývající úsek před sjezdem na Tábor dokončí příští rok. Práce začnou na jaře, potrvají měsíc a budou se dělat za provozu.

Tah I/20 v Písku začalo ŘSD opravovat v srpnu. Práce plánovalo na 100 dní, počítalo s náklady 93,5 milionu korun bez DPH. Zakázku získala ve výběrovém řízení firma Strabag. Čtyřpruhová silnice, hlavní tah na Prahu, se od uvedení do provozu v 90. letech minulého století dosud souvisle neopravovala.