husqvarna

ŘSD dnes začne s opravou zrekonstruovaného úseku D1, kde je nekvalitní beton

Loket (Benešovsko) 14. září (ČTK) - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) dnes začne s opravou nedávno rekonstruovaného úseku dálnice D1 mezi 65. a 66. kilometrem na Benešovsku,na němž je nekvalitní beton. ŘSD chce využít aktuálního dobrého počasí, uvedl na twitteru mluvčí ŘSD Jan Rýdl.

"Už dopoledne začneme omezením směru na Prahu do jednoho jízdního pruhu a rozmístíme nové dopravní značení. Totéž čeká o něco později i směr na Brno," informoval Rýdl. Podle něj dodavatelská firma určitě stihne výměnu betonu do konce září. Po dobu omezení povedou dva zúžené pruhy v každém směru.

Na 600 až 800 metrů dlouhém úseku ve směru na Prahu, který byl po rekonstrukci otevřen před rokem, není kvalitní beton. Problémy zjistilo ŘSD zhruba na 130 metrech dálnice, beton by zřejmě nevydržel přes letošní zimu. S dodavatelskou firmou Eurovia se ŘSD domluvilo na způsobu opravy, Eurovia podle mluvčí společnosti Ivety Štočkové zaplatí náklady.

Podle ředitele úseku kontroly kvality staveb ŘSD Jiřího Hlavatého problém vznikl pravděpodobně kvůli špatnému technologickému postupu. Kontroly ostatních úseků D1 problémy neukázaly.