husqvarna

ŘSD chystá v Moravskoslezském kraji více než 20 oprav za stovky milionů

Ostrava 20. ledna (ČTK) - Ostravská správa Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) chystá na letošní rok více než 20 významných oprav dohromady za stovky milionů korun. V dubnu například na Bruntálsku začne oprava 3,5 kilometru silnice I/11 ve Staré Vsi, která přijde bez DPH na 36,3 milionu korun, nebo rekonstrukce mostu přes řeku Moravici ve Valšově za 11,7 milionu korun. ČTK to dnes sdělil mluvčí ŘSD Miroslav Mazal.

ŘSD plánuje opravy po celém území Moravskoslezského kraje. "Na severu stojí za zmínku například oprava povrchu silnice I/57 u Třemešné a hned dvě opravy za sebou čekají silnici I/45 z Krnova do Bruntálu, na jihu kraje připravujeme nová protihluková opatření silnice I/56 v Hodoňovicích a ve Frenštátu pod Radhoštěm opravíme most," uvedl Mazal.

V západní části kraje se bude opravovat třeba propustek v Odrách na silnici I/47 nebo téměř šest kilometrů silnice I/57 mezi Hladkými Životicemi a Šenovem u Nového Jičína. Na východě kraje se připravuje například oprava více než tří kilometrů povrchu silnice I/67 mezi Karvinou a Dětmarovicemi.

V dubnu mají začít opravy mimoúrovňového křížení dálnice D56 ve Staříči na Frýdecko-Místecku za 14 milionů korun nebo opravy mostů přes řeku Odru v Kuníně, přes Krasovku v Branticích a přes Oborenský potok v Nových Heřminovech. Mazal připomněl, že jedna z nejdůležitějších oprav začala už minulý týden - dvouletá oprava mostů v Rudné ulici (silnice I/11) v Ostravě-Vítkovicích.