Cime 2 kvartál 2024

ŘSD chystá opravu průtahu Miličína na Benešovsku, práce potrvají přes dva měsíce

Miličín (Benešovsko) (ČTK) - Ředitelství silnic a dálnic chystá opravu průtahu Miličína na Benešovsku, práce potrvají přes dva měsíce. Rekonstrukce, která má zvýšit bezpečnost i plynulost dopravy, začne 17. srpna, úsek bude průjezdný kyvadlově. Náklady dosáhnou téměř 23 milionů korun bez DPH, hotovo by mělo být v listopadu. ČTK o tom dnes informoval Jiří Veselý z Ředitelství silnic a dálnic.

Silničáři vymění asfaltový povrch na přibližně 300 metrech silnice vedoucí Miličínem, vozovka nyní není v dobrém stavu. "Jedná se o společnou investiční akci s městem Miličín, která bude řešit také dva nové přechody pro chodce a zklidnění dopravy na vjezdu do města pomocí vybočovacího ostrůvku. Kromě toho vznikne na jižní straně Miličína nový odbočovací pruh v křižovatce s místní komunikací," popsal Veselý.

Součástí opravy bude i změna systému odvodnění, úprava chodníků podél silnice i vjezdů. Zároveň je v plánu rekonstrukce veřejného osvětlení, dopravního značení a zádržných a vodících prvků.

Po tahu denně projede na 15.000 aut. Práce budou rozdělené do čtyř etap. Přes den budou provoz usměrňovat speciálně proškolení pracovníci, v nočních hodinách budou na místě fungovat semafory.