Komatsu potřebu bagr

ŘSD chystá obchvat obcí Krchleby a Všechlapy, stavbu plánuje na rok 2026

Krchleby (Nymbursko) 3. listopadu (ČTK) - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) chystá obchvat obcí Krchleby a Všechlapy na Nymbursku. Příští rok požádá o územní rozhodnutí, zahájení stavby plánuje na rok 2026. Obchvat bude tvořit silnice I/38, kterou ŘSD povede v nové trase. Přeložku tohoto tahu mezi dálnicemi D10 a D11 plánuje také v úseku Luštěnice – Újezd, uvedl dnes v tiskové zprávě Martin Buček z týmu komunikace ŘSD.

Více než pět kilometrů dlouhý obchvat Krchleb a Všechlap bude pokračováním dříve dokončeného úseku mezi Nymburkem a dálnicí D11. "Na straně od Mladé Boleslavi tak bude obchvat začínat přibližně 800 metrů před obcí Krchleby a na opačné straně naváže na obchvat Nymburka," popsal Buček. Vznikne také jedna mimoúrovňová křižovatka a dva mosty, které překlenou železniční trať Nymburk – Jičín a silnici Veleliby – Bobnice.

Do konce letošního roku bude podle Bučka hotový čistopis dokumentace pro územní rozhodnutí a pokračuje další nezbytná inženýrská činnost. Silnice by měla být v provozu v roce 2028 a podle aktuálních odhadů má stát kolem 900 milionů korun bez DPH. Přeložka I/38 v úseku Luštěnice – Újezd by měla být v provozu o rok dříve a má stát bezmála 800 milionů korun bez DPH.