Komatsu potřebu bagr

ŘSD chce příští rok dostavět mimoúrovňovou křižovatku u části Chrudimi Medlešice

Chrudim (ČTK) - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) chce příští rok dostavět mimoúrovňovou křižovatku u místní části Chrudimi Medlešice. Vznikla při vybudování první části obchvatu města v roce 2015, ale na samotný obchvat nelze z nadjezdu sjet ani se na něj snadno dostat. Koncem loňského roku byla odevzdána dokumentace pro stavební povolení a v současné době se připravují podklady k podání žádosti o stavební povolení, což se stane zřejmě v únoru, uvedla Petra Drkulová z pardubické správy ŘSD.

"Současně se připravují podklady k zahájení soutěže na zhotovitele vybraných dokumentů zadávací dokumentace stavby, které budou sloužit jako podklad k vypsání soutěže na zhotovitele stavby," uvedla Drkulová. Podle představ ŘSD by stavba měla začít v únoru příštího roku, uvedení do provozu se plánuje na prosinec 2025.

Projekt počítá u mimoúrovňové a sousední okružní křižovatky s výstavbou připojovací a vratné větve v severovýchodní části a vratné větve z okružní křižovatky na jihozápadě. Vznikne také odbočovací pruh a rozšíří se silnice v okolí nadjezdu. Součástí jsou rovněž výsadby stromů a keřů. Bude také nutné provést na území záchranný archeologický výzkum. Potřebné pozemky bude možné v krajním případě vyvlastnit.

Po otevření první části obchvatu Chrudimi z něj nebylo možné od Pardubic sjet nekratší cestou na původní příjezd do města. ŘSD později sjezd a kruhovou křižovatku u Medlešic vybudovalo, neumožňuje ale na obchvat najet směrem do Pardubic. S propojením nadjezdu projekt obchvatu nepočítal.