Cime 3 kvartal 2024

ŘSD chce letos zahájit stavbu dálnice D6 mezi Knínicemi a Bošovem

Karlovy Vary (ČTK) - U chystaného úseku dálnice D6 Knínice - Bošov chce letos státní Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) dokončit přípravu, a možná i zahájit stavbu. ČTK to řekl ředitel karlovarské správy ŘSD Lukáš Hnízdil. Zhruba osmikilometrový úsek by měl navázat na už hotové úseky Lubenec - Bošov a obchvat Lubence. Odhadované náklady činí více než čtyři miliardy korun. V Karlovarském kraji chce ŘSD letos i pokračovat v opravách dálnice mezi Karlovými Vary a Chebem.

Část D6 Knínice - Bošov je z připravovaných úseků v současné době nejblíže stavbě. Tu nejčastěji zdržuje jednání o vykoupení potřebných pozemků. Mezi Knínicemi a Bošovem se ale už výkupy podařilo téměř dokončit.

"Máme téměř všechny pozemky vykoupeny a nevidíme tam žádný dramatický problém ve vztahu k pozemkům. Nyní jsme ve fázi podaných žádostí o stavební povolení a současně děláme zadávací dokumentaci pro výběr zhotovitele. Ta by měla by být zhruba v polovině roku hotová a v druhé polovině roku bychom už měli soutěžit zhotovitele a stavba by měla začít na přelomu roku 2024 a 2025," uvedl Hnízdil.

Na trase projekt předpokládá celkem 70 stavebních objektů, z toho šest mostů - pět na samotné dálnici a jeden nad ní. Součástí bude i mimoúrovňová křižovatka u Knínic. Trasa dálnice povede zčásti paralelně s dnešní silnicí I/6, v západní části se pak mírně odkloní jižním směrem.

Kromě dálnice D6 na letošní rok karlovarská ŘSD chystá i kompletní výměnu povrchu dálnice u Kynšperka. Jedná se o podobnou rekonstrukci, kterou letos provádělo ŘSD mezi Novým Sedlem a Jenišovem. I náklady budou zřejmě podobné, zhruba 100 až 150 milionů korun, doplnil Hnízdil.