ŘSD chce letos začít stavět obchvat Jaroměře na Náchodsku

Jaroměř (Náchodsko) 20. ledna (ČTK) - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD ČR) chce letos zahájit stavbu obchvatu Jaroměře na Náchodsku. Obchvat naváže na nyní budovaný úsek dálnice D11 z Hradce Králové do Jaroměře. Do provozu by měl být uveden v roce 2023, uvedlo hradecké ředitelství ŘSD ČR na twitteru. Obchvat z dvanáctitisícové Jaroměře odvede tranzitní dopravu ve směru z Hradce Králové na Náchod a Polsko.

Tendr na stavbu obchvatu vypsalo ŘSD ČR na konci loňského roku. Předpokládaná hodnota zakázky je 863 milionů korun bez DPH.

Na stavbu 6,55 kilometru dlouhého obchvatu má ŘSD od března 2017 vydané územní rozhodnutí a od loňského července i nepravomocné stavební povolení.

Nyní budovaná dálnice D11 z Hradce Králové do Jaroměře o délce 23 kilometrů by měla být hotová v prosinci 2021. Na svém konci u Hořenic severně od Jaroměře se napojí na silnici I/37 směrem na Trutnov. Od Hořenic pak severně od Jaroměře povede obchvat, který bude přeložkou silnice I/33 ve směru na Náchod. U Velkého Třebešova se obchvat Jaroměře napojí na obchvat České Skalice.

Kromě Jaroměře obchvat odvede tranzitní dopravu i z obcí Čáslavky, Dolany a Svinišťany. Po silnici přes obce nyní denně projede přes 15.000 vozidel, z nichž významnou část tvoří kamiony.