Komatsu potřebu bagr

ŘSD bude příští týden opravovat tah mezi Kladnem a karlovarskou dálnicí

Velké Přítočno (Kladensko) 17. září (ČTK) - Ředitelství silnic a dálnic bude příští týden opravovat tah mezi Kladnem a karlovarskou dálnicí. Provoz na silnici I/61 bude řízený kyvadlově. Velkoplošné opravy mají začít v pondělí ráno a skončit ve středu vpodvečer, uvedl dnes v tiskové zprávě Martin Buček z týmu komunikace ŘSD.

Opravy budou postupovat na průtahu Velkým Přítočnem až k Malému Přítočnu, kudy denně míří obyvatelé Kladna a okolí na dálnici D6, po které jezdí mimo jiné do Prahy. "Frézování, čištění odfrézovaného povrchu, aplikace spojovacího postřiku a pokládka nové živičné vrstvy bude v každém inkriminovaném úseku probíhat za provozu," uvedl Buček. V některých úsecích, kde to šířka silnice umožní, zůstane provoz obousměrný. "Řidiči by měli počítat s možným zdržením a zejména tranzitní nákladní doprava na trase D6 - D7 a opačně, by měla volit jízdu přes dálnici D0," doplnil Buček.

V roce 2025 by měla začít přeložka silnice I/61 mimo Malé a Velké Přítočno a vznikne nová silnice, která povede nezastavěnou oblastí na východ od stávající trasy. Sloužit bude též jako obchvat Kladna.